iD světová značka

Výrobcem pomůcek iD je společnost ONTEX BVBA, která byla založena v roce 1979 v Belgii panem Paulem Van Malderenem jako společnost ONTEX. Výrobky této společnosti se představily v České republice v roce 2002 pod značkou Euron. Vzhledem k tomu, že výrobce vlastní několik značek a jeho snahou je optimalizovat náklady a maximálně vyslyšet požadavky všech zákazníků, dochází postupně ke sjednocování značek a názvů. Od roku 2015 tedy výrobky pod značkou Euron dostávají nový vzhled a název  iD.

V současné době se společnost Ontex řadí mezi největší evropské výrobce, který se specializuje na výrobu hygienických potřeb. Má zastoupení v řadě evropských zemích, mezi něž patří například Německo, Francie, Česká republika – výroba především dětské a dámské hygieny zn. Helen Harper, Nizozemí, Rakousko, Itálie, Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Španělsko, Anglie, Turecko. Mateřská společnost Ontex BVBA sídlí v Belgii.

K základním klíčovým bodům strategie firmy ONTEX BVBA patří inovace, kvalita, flexibilita a pomoc. Pomoc při budování pevných vztahů v rámci distribuční sítě mezi spotřebitelem a výrobcem. Pružnost a inovace při reakci na nové trendy na trhu a požadavky zákazníků. Systém kvality je zabezpečen dle norem ISO 9001:2008. Společnost certifikovaná podle normy ISO 14001 Management životního prostředí.